Objawy zaburzeń psychicznych u psów

Twój pies zachowuje się inaczej niż zazwyczaj? Nietypowo?

Psy tak samo jak i ludzie mogą mieć zaburzenia natury psychicznej.

Sprawdź czy Twój pies przejawia któreś z tych objawów:

Choroby psychiczne u psów pojawiają się głównie w wyniku negatywnych przeszłych doświadczeń, ale też z powodu wieku psa, czy urazów których doświadczył w przeszłości.

Choć może się to wydawać dziwne, jednym z objawów problemów na tle psychicznym naszego pupila jest skłonność do samookaleczania się. Zupełnie tak jak postępują ludzie z problemami psychicznymi – tną się (więcej na ten temat na stronie psychiatra-gabinet.pl).

W przypadku psów samookaleczanie przybiera zazwyczaj formę gryzienia swoich ran, wygryzania sierści czy też w niektórych przypadkach celowego wpadania w ścianę czy meble tylko po to żeby zadać sobie ból.

Kolejnym objawem jest agresja skierowana na innych ludzi czy zwierzęta. Zdarza się, że psy potrafią zaatakować swojego właściciela.

Następnym objawem na który warto zwrócić uwagę są zachowania nerwicowe.
Chodzi tu o wzmożoną pobudliwość psa, gdy wcześniej nigdy się tak nie zachowywał, lub też poruszanie się bez większego celu.

Jednakże niektóre zwierzęta zachowują się całkowicie odwrotnie.

Objawami w ich przypadku mogą się okazać takie rzeczy jak: odmawianie posiłku, nierobienie nic przez cały dzień, swoisty brak chęci do życia.

Warto zwrócić też uwagę na zaburzenia natury funkcjonalnej, gdzie organizm naszego pupila zaczyna reagować na problemy zachodzące na tle emocjonalnym. Objawiają się one w postaci biegunki czy wymiotów.

Ostatni typ objawów spowodowany jest uszkodzeniami organów wewnętrznych. Typowe są uszkodzenia nerek, egzema czy wrzody żołądka.

Jeśli Twój pies doświadcza któregoś z tych objawów – skontaktuj się ze specjalistą, nie czekaj aż będzie za późno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *